Valldemossa + Port de Sóller + kolejka z Sóller

Dzisiejszego dnia, po śniadaniu udamy się na północny zachód Majorki, aby odwiedzić region Parku Serra de Tramuntana. Po opuszczeniu Palmy udamy się do słynnej miejscowości Valldemossa. Miasto swoją sławę zawdzięcza głównie klasztorowi Kartuzów, który został wybudowany jeszcze w XIII wieku. W klasztorze możemy podziwiać wyjątkową wystawę poświęconą polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Przebywał on w mieście zimą 1838 roku. Po krótkim postoju wyruszymy w kierunku miasteczka Deia, które urzeka turystów swoimi kamiennymi domami z zielonymi okiennicami, stromymi wąskimi uliczkami, oraz swoim artystycznym klimatem.

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie miejscowości Port de Soller. Miasto jest perełką tej części wyspy i przyciąga do siebie rokrocznie rzesze turystów. Port de Soller jest niezwykle malowniczo położone pomiędzy morzem i pasmem górskim Serra de Tramuntana. Na fanów plażowania czekają tutaj jedyne dwie plaże na zachodnim wybrzeżu Majorki. Es Traves jest plażą dłuższą jednak to Playa d'en Repic jest uznawana za atrakcyjniejszą.

Po krótkim odpoczynku na plaży udamy się do miejscowości Soller, skąd wyruszymy w drogę powrotną do hotelu. Nie będziemy jednak korzystali z rowerów, naszych dwukołowych przyjaciół zamienimy na zabytkową kolejkę wąskotorową Ferrocarril de Sóller, która kursuje z Soller do Palmy nieprzerwanie od blisko 100 lat. Podczas podróży będziemy mogli podziwiać okoliczną przyrodę i zapierające dech w piersiach widoki. Wyjątkowa podróż przez góry bez wątpienia na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wariant trasy
w kilometrach
53Średnia
87Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.