Kowno + Zamek w Kownie

Dzisiaj czeka nas wykwaterowanie z hotelu, zmienimy nieco otoczenie i udamy się w głąb lądu – do Kowna. Rano, po śniadaniu ruszymy busem z Kłajpedy w okolice Delty Niemna, do miejscowości Szyłokarczma, skąd na rowerach udamy się w dalszą drogę.

Miasteczko Szyłokarczma, które będzie punktem startowym dnia rowerowego, posiada ponad 500-letnią historię. Było niegdyś miejscem postojów i odpoczynku kupców i podróżnych na trasie pomiędzy Tylżą (obecnie Sowieckiem), a Kłajpedą. Aktualnie Szyłokarczma jest niewielką miejscowością, w której życie toczy się wolno, więc my również nie zagrzejemy tu miejsca.

Część trasy będzie wiodła wzdłuż granicy z Rosją. Dzień spędzimy na spokojnej jeździe przez niewielkie wsie i miasteczka. Trasę uprzyjemnią nam sielskie widoki sosnowych lasów, łąk i pól uprawnych, które rozpościerają się, aż po horyzont. Po przejechaniu części trasy na rowerach ponownie przesiądziemy się do busa, by dotrzeć do celu naszej dzisiejszej wyprawy, czyli do Kowna.

Kowno jest drugim co do wielkości miastem na Litwie, widać tu, jak na dłoni, wielowiekowe wpływy różnych kultur i narodowości. Miasto to jest dzisiaj prężnie działającym ośrodkiem kulturalno-oświatowym, jest tu mnóstwo klimatycznych barów i restauracji, wąskich uliczek i, przede wszystkim, zieleni. Blisko połowę powierzchni miasta zajmują parki i skwery, dzięki czemu w Kownie jest tak przyjemnie. Po dotarciu do hotelu czeka nas odpoczynek i regeneracja sił przed kolejnym dniem na rowerze.

Wariant trasy
w kilometrach
47Łatwa
78Średnia
150Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.