Połąga

Naszą rowerową wyprawę rozpoczniemy w Kłajpedzie, jednym z największych miast Litwy, skąd udamy się na północ, w kierunku Połągi. Nasza trasa będzie łatwa i rekreacyjna, bowiem teren jest zupełnie płaski, a trasa niezwykle przyjemna. Dzisiejszy dzień będzie wręcz naszpikowany atrakcjami, pięknymi widokami i ciekawymi miejscami do zobaczenia.

Po przejechaniu kilku kilometrów dotrzemy do bunkrów, które znajdują się w miejscowości Giruliai. Są to pozostałości po armii niemieckiej z czasów II Wojny Światowej. Nieopodal bunkrów znajduje się wzgórze, nazywane Olando Kepurė, czyli Czapką Holendra. Na jego szczycie znajduje się punkt widokowy, który jest wprost idealnym miejscem na zrobienie perfekcyjnego selfie z Bałtykiem w tle.

Niewielka odległość dzieląca Połągę od Kłajpedy pozwala na szybkie dotarcie do tego kurortu. Połąga jest typową miejscowością wypoczynkową, słynie z białych plaż i bursztynów. Warto zwiedzić najciekawsze obiekty w mieście, tj. Pałac Tyszkiewiczów z Muzeum Bursztynu, Park Botaniczny, wzgórze Biruty, czy drewniane wille z czasów dawnego uzdrowiska. Obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Połągi jest również odrestaurowane molo. Można tu poczuć wakacyjny klimat i po prostu wypocząć, w końcu nie bez powodu Połąga nazywana jest wakacyjną stolicą Litwy.

Wariant trasy
w kilometrach
29Łatwa
42Średnia
84Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.