Darłowo + Ustka

Czeka na nas dzisiaj jedna z krótszych tras podczas całego pobytu nad polskim wybrzeżem, do pokonania mamy około 52 kilometrów z Darłowa do Ustki. W dalszym ciągu będziemy się trzymali głównie wytyczonych szlaków rowerowych trasy nr R-10. Z Darłowa udamy się najpierw wzdłuż Bałtyku. Po jednej stronie będziemy mieli morze, a po drugiej Jezioro Kopań. Jest ono przede wszystkim siedliskiem dla wielu gatunków ptactwa oraz doskonałym miejscem do uprawiania windsurfingu.

Kolejnym jeziorem na naszej trasie będzie Jezioro Wicko. Tutaj opuścimy morski brzeg i udamy się nieco bardziej w głąb lądu. Po drodze odwiedzimy niewielkie nadmorskie miasteczka, o zdecydowaniem mniejszym zatłoczeniu niż w słynnym bałtyckich kurortach. Ze względu na krótką i niewymagającą trasę, dzień będzie obfitował w wiele przerw oraz chwil wypoczynku.

Naszym dzisiejszym celem będzie miasto Ustka. Miasto jest położone na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku. Jest to zarówno miasto portowe jak i uzdrowisko, z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi. W Ustce prócz uciech dla ciała znajdziemy również coś ducha. W mieście znajdują się liczne zabytki, w tym Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja oraz Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela. Ponadto na uwagę zasługuje latarnia morska oraz promenada z XIX wieku.

Wariant trasy
w kilometrach
52Łatwa
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.