Ustka + Łeba + Słowiński Park Narodowy

Dzisiaj będziemy mieli do pokonania nieco dłuższy dystans niż w poprzednich dniach. Nasza trasa będzie liczyła ok. 75 km, jednakże teren po którym będziemy się poruszali nie powinien sprawdzić żadnych problemów nawet początkującym rowerzystom. Przez większość dnia będziemy się poruszali znaną nam już trasą rowerową wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Po opuszczeniu Ustki udamy się wzdłuż Bałtyku w kierunku Jeziora Łebsko oraz Słowińskiego Parku Narodowego.

Park Narodowy został utworzony w 1967 roku i zajmuje powierzchnię ok. 32 750 ha. Słowiński Park Narodowy słynie głównie nie z flory czy fauny, a z przyrody nieożywionej, której symbolem są wydmy, w tym szczególnie wydmy wędrujące. Na terenie parku zachodzą dynamiczne procesy, czego przykładem jest odsłonięcie lasu, który został zasypany przez wydmy kilka tysięcy lat temu. W parku występuje również wiele gatunków roślin i zwierząt, szczególnie ptaków. Sklasyfikowano tu blisko 260 gatunków ptaków.

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie miasto Łeba. To niewielkie miasto ma bardzo bogatą historię i jest niezwykle popularnym kurortem wypoczynkowym nad polskim morzem. W mieście prócz kąpielisk znajdziemy również sporo atrakcji przyrodniczych i zabytków. W okolicach Łeby czekają na nas chociażby ruchome wydmy, a w leżącym niedaleko Łeby Dębinie, można znaleźć pozostałości cmentarzyska Gotów, którzy przebywali na tych terenach między I, a III w. n.e. W Łebie znajduje się również Piernikowy Dom do Góry Nogami.

Wariant trasy
w kilometrach
75Średnia
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.