Kolarstwo szosowe - malownicze krajobrazy, równe szosy

Polska ‣ Zgrupowanie kolarskie na Podkarpaciu


Sprawdź szczegóły wycieczki
  1. Program
  2. Dni rowerowe
  3. Zakwaterowanie
  4. Atrakcje
  5. Terminy
    i ceny

Program wyjazdu

Obóz kolarski - Pogórze Dynowskie

Zapraszamy na zgrupowanie kolarskie w najpiękniejszy zakątek południowo-wschodniej Polski. Zgrupowanie przeznaczone jest dla kolarzy, którzy chcą podnieść swoje umiejętności jazdy w zróżnicowanym terenie, poznać tajniki przygotowania się do rajdów i maratonów, a także stricte sportowych zawodów. Suplementacja, nawodnienie, dieta zostaną również omówione podczas wieczornej regeneracji. Nad przebiegiem zgrupowania czuwał będzie Mirosław Wójciak - aktualny Mistrz Świata Masters w indywidualnej jeździe na czas. Treningi będzie zabezpieczał samochód techniczny, który zabierze zapasy jedzenia, wody, izotoniki oraz dodatkowe ubrania.

Przy okazji treningów można odkryć nieznane oblicze Podkarpacia - sielskie, krajobrazy, malownicze wsie i urok dziewiczej przyrody. Co najważniejsze z kolarskiego punktu widzenia będziemy poruszać się po nieskazitelnych asfaltach. Każdy z uczestników będzie mógł skupić się nad tym co dla niego istotne - treningu lub na podziwianiu pięknych, podkarpackich krajobrazów.

Karczma pod Semaforem

Karczma pod Semaforem

Proponujemy krótki odpoczynek w legendarnej już karczmie "Pod Semaforem" w Bachórzu. Nietuzinkowy wystrój lokalu ściśle nawiązuje do jego nazwy i jest związany z koleją, a sama karczma ulokowana jest przy trasie kolejki wąskotorowej "Pogórzanin". Jest to lokal kultowy nie tylko wśród kolarzy, którzy licznie przybywają tutaj przemierzając szosy Pogórza Dynowskiego, ale także mieszkańców Podkarpacia nie związanych z kolarstwem. Karczma słynie z bardzo dobrej kuchni, można tu skosztować nie tylko tradycyjnych polskich potraw, ale i regionalnych przysmaków. Będzie to idealne miejsce na złapanie oddechu i uzupełnieie kalorii straconych podczas wielogodzinnego treningu.

Rzeszów

Rzeszów

Rzeszów to miasto położone na południowym wschodzie Polski, w centralnej części Podkarpacia. Jego historia sięga XIV wieku, kiedy to uzyskał prawa miejskie. Dzisiaj to prężnie rozwijające się miasto i ważny ośrodek kulturowo-oświatowy. Niezwykły klimat miasta tworzy Rynek z odrestaurowanymi kamienicami, murale oraz liczne perełki architektury, jak wille secesyjne, multimedialna fontanna, ratusz. Latem warto odwiedzić Rzeszów chociażby dla festiwali, takich jak Carpathia Festival, Europejski Stadion Kultury, Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, czy Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Zapraszamy do Rzeszowa!

Braseria Pasieka

Braseria Pasieka

Zapewne każdy kolarz jest fanem kuchni włoskiej i espresso. Będąc w Rzeszowie warto odwiedzić Braserie Pasiekę, gdzie można zjeść najbardziej włoską pizzę w południowo-wschodniej Polsce. Po uczcie koniecznie należy napić się espresso.

Trasa Izdebki

Trasa Izdebki

Izdebki (ok. 105km/1500m)

Trasa dla osób chcących zobaczyć podrzeszowskie „Alpe d\'Huez”. Docelowa góra nie jest zbyt wysoka, ale na 100m przewyższenia ktoś zaprojektował 13 zakrętów, z czego 7 to typowe serpentyny. Powrót przebiega typowymi dla tego regionu pagórkami, na których podjazdy nie są zbyt strome. Trasę charakteryzuje  dobrej jakości asfalt z minimalnym ruchem samochodowym.

Koniec Świata

Koniec Świata

Koniec Świata (ok.110km/1520m)

Trasa biegnąca w kierunku pogórza Dynowskiego. W planach przejazd wzdłuż doliny Sanu, promy, kładki i widok na koniec świata. Jak się dobrzy wytęży wzrok to można zauważyć niedźwiedzie. Powrót, widokową trasą, jak zwykle z minimalnym ruchem ulicznym.

Podkarpacka Toskania

Podkarpacka Toskania

Podkarpacka Toskania (ok. 105km / 1574m)

Teren przez który będziemy jechać, charakteryzuje się mniejszym zalesieniem, przez co będziemy bardziej narażeni na wiatr. Wąskie, kręte drogi o bardzo dobrym asfalcie biegnące wśród terenów uprawnych - podobno przypominają te toskańskie, chyba warto to sprawdzić osobiście?

Coffee ride

Coffee ride

Coffee ride (ok. 65km / 450m)

Krótka trasa, z minimalnymi jak na rzeszowskie warunki przewyższeniami. Docelowym punktem dnia będzie wizyta w cukierni z bardzo dobrą kawą. Po drodze zaliczamy tylko jedną górkę, z której można podziwać panoramę na północne tereny Rzeszowa. Trasa w sam raz na coffee ride w dzień regeneracyjny.

Sanok - Szybowisko

Sanok - Szybowisko

Sanok – Sanok (ok. 100km/1286m)

W planach start z Sanoka i wjazd na trzy góry z czego dwie wznoszą się na wysokość 600 (m n.p.m). Początek jest płaski, po krótkim przejeździe wzdłuż Sanu skręcamy w Góry Sanocko-Turczańskie, które są mało znane, ale zapewne warte uwagi. W połowie trasy wjeżdżamy na Szybowisko w Bezmiechowej, gdzie zaplanowany jest postój regeneracyjny. Warto skosztować pierogów, gdyż po zjeździe z góry czeka nas jeszcze wjazd serpentynami na Przełęcz Przysłup, która będzie „Cima Coppi” 620 (m n.p.m) naszego wyjazdu. Po pokonaniu przełęczy nie napotkamy już żadnych trudności, a powrót umili nam widok snującego się Sanu.

Trasa Wojkówka

Trasa Wojkówka

Wojkówka (ok. 110km/1500m)

Trasa przebiegająca graniami, z których rozpościera się widok na Beskid Niski, a przy dobrej widoczności można zobaczyć Bieszczady. Po drodze mijamy ruiny zamku w Odrzykoniu, rezerwat Prządki znany z formacji skalnych. Po drodze spotkamy parę podjazdów o nachyleniu przekraczającym 10%, ale są one stosunkowo krótkie. Niewątpliwą atrakcją będzie wizyta w lokalnym, rzemieślniczym browarze, gdzie przy dobrym piwie będzie można się zregenerować.

Cukiernia z Pasją

Cukiernia z Pasją

Odwiedzimy jedną z najbardziej kultowych cukierni wśród podkarpackich kolarzy. Cukiernia z Pasją gdzie z przyjemnością można uzupełnić niedobór kalorii. Dla najbardziej wybrednego łasucha znajdzie się odpowiedni przysmak. Oczywiście do słodkiego nie może zabraknąć ulubionej kawy.

Trasa Tarnawka

Trasa Tarnawka

Tarnawka (ok. 60km/950m)

Trasa w głównej mierze prowadzi przez tereny leśne. Dojazd i powrót przebiega graniami, z których rozpościera sie widok na okolice Rzeszowa. Niezmiennie droga prowadzi nienagannymi asfaltami, choć w terenach leśnych można spotkać krótkie fragmenty równego szutru.

Browar w Wojkówce

Browar w Wojkówce

Rzemieślniczy browar w Wojkówce znajduje się w w bezpośredniej bliskości Czarnorzecko Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu można obejrzeć proces warzenia piwa, jak i zasmakować wyrobów rodzimej warzelni. Co ważne do produkcji piwa jest używana woda z prywatnego ujęcia browaru, co daje warzonym piwom niezapomniany smak. Warto pokonać te kilometry aby skosztować trunku z białą pianą. Jest to niespotykana okazja dla prawdziwych koneserów złocistego trunku.

Proza

Proza

Proziaki w Prozie - czyli jak ktoś napisał lokalne kebaby :-) Miejscowy chleb wypełniony "światowymi" dodatkami np. serem mozzarella, szynką dojrzewającą, serem kozim lub tradycyjnymi m. in. wędzonym pstrągiem, grillowanym kurczakiem. Często zmieniające się menu gwarantuje, że zawsze znajdziemy jakiegoś nowego proziaka. Koniecznie należy spróbować!

Kolarstwo szosowe - malownicze krajobrazy, równe szosy

Pełna relacja z wyprawy wkrótce

Terminy i ceny
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.