Rowerowa wyprawa przez Roztocze

Podczas naszej rowerowej wyprawy po Zamojszczyźnie odwiedzimy między innymi przepiękny Krasnobród. Jest to niewielka miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa, położona na południe od Zamościa, w sercu Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się tu zalew, nad którym latem chętnie wypoczywają okoliczni mieszkańcy i turyści. Wokół zalewu poprowadzono liczne ścieżki rowerowe i spacerowe.

Wyprawa na Roztocze nie mogłaby się udać bez odwiedzenia Zwierzyńca, miasteczka otoczonego malowniczą scenerią Roztoczańskiego Parku Narodowego. Udamy się tutaj na spływ kajakowy rzeką Wieprz. Jest to nieodzowny punkt wyprawy na Roztocze i świetna zabawa dla małych i dużych. Podczas spływu mamy możliwość zbliżyć się do natury i mile spędzić czas, ciesząc oko pięknymi widokami. Nasza trasa będzie wiodła również przez niewielki, ale słynny na całą Polskę Szczebrzeszyn – któż wie, może uda nam się spotkać tu brzmiącego w trzcinie chrząszcza?

Roztocze i Zamojszczyzna słyną z dobrze przygotowanych tras rowerowych, a jedną z najpopularniejszych w regionie jest „Zamojska ścieżka rowerowa”, którą poprowadzono na północny-wschód od Zamościa. Trasa wiedzie przez malownicze tereny Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego oraz rezerwaty przyrody „Wygon Grabowiecki” i „Rogów”.

Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie wizyta w rezerwacie przyrody „Łabunie” na południowy-wschód od Zamościa. Okoliczności przyrody nieco się zmienią, ponieważ rezerwat „Łabunie” jest jednym z największych w Polsce rezerwatem utworzonym, by chronić roślinność stepową.

Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.