Silves + degustacja portugalskiego wina

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku miasta Silves, które prócz wspaniałych, piaszczystych plaż jest główną atrakcją regionu Algarve. Miasto, nazywane Bagdadem Zachodu, sięga swoją historią jeszcze do czasów starożytnych. Główną atrakcją Silves, jest górująca nad miastem twierdza Castelo dos Mouros. Jest to zamek pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. W okresie średniowiecza była to twierdza Królestwa Maurów i właśnie wtedy miasto przeżywało największy rozkwit. Z zamku rozpościera się panorama na całe miasto. Prócz zamku w Silves warto odwiedzić Katedrę, która powstała w miejscu dawnego meczetu.

Po zwiedzaniu miasta wyruszymy w drogę powrotną do hotelu rowerami. Nasza dzisiejsza trasa przebiegać będzie drogami asfaltowymi, po pagórkowatym terenie. Po drodze będziemy przejeżdżać przez niewielkie miejscowości gdzie życie płynie wolno i leniwie. Nim dotrzemy do hotelu zatrzymamy się jeszcze w jednej z lokalnych winnic, aby skosztować doskonałego portugalskiego wina. Tereny Algarve znane są z produkcji tego trunku, który tworzony jest tutaj nieprzerwanie od czasów rzymskich. Na południu Portugalii przeważają wina czerwona, ale można tu również spotkać białe szczepy winorośli. Po degustacji udamy się w drogę powrotną do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
39Łatwa
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.