Sighisoara + zabytkowy Biertan + kościół Copsa Mare

Naszą rowerową wyprawę po tajemniczej Rumunii rozpoczniemy w bajkowym miasteczku Sighisoara. To tutaj urodził się i mieszkał Wład Palownik, czyli legendarny hrabia Drakula. W pobliżu rynku znajduje się jego dom, który dzisiaj pełni rolę restauracji. Warto zatrzymać się tutaj i skosztować prawdziwie transylwańskich przysmaków. Kolorowe kamienice, wąskie uliczki oraz doskonale zachowane mury obronne tworzą niepowtarzalny nastrój. Stare miasto Sighisoary zostało wpisana na listę dziedzictwa UNESCO i od lat zachwyca przybywających tu turystów.

Po krótkim zwiedzaniu średniowiecznej Sighisoary udamy się na zachód, w kierunku miejscowości Biertan. Po drodze będziemy mijać malownicze pola i zielone łąki. Prawdziwie sielski krajobraz co jakiś czas urozmaicają niewielkie wioski, których mieszkańcy wiodą spokojne życie. Przed dotarciem do celu zatrzymamy się w malowniczej wiosce Dumbrăveni gdzie będziemy mogli nabrać sił na dalszą podróż.

Po odpoczynku udamy się do celu naszej wyprawy, ukrytej pośród zalesionych wzgórz miejscowość Biertan z najsłynniejszym kościołem warownym Rumunii. Całe miasteczko posiada unikalną średniowieczną zabudowę i od wielu lat zajmuje dumne miejsce na światowej liście UNESCO. Niesamowita architektura i lokalizacja na uboczu, z dala od cywilizacji sprawia wrażenie, że miejscowość zatrzymała się w czasie. Poczuć tu można prawdziwy spokój i bliskość z naturą.

Przed powrotem do hotelu zatrzymamy się jeszcze na moment w wiosce Copsa Mare, gdzie znajduje się jeden z charakterystycznych dla Transylwanii kościołów warownych.

Po krótkim odpoczynku udamy się w drogę powrotną do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
29Łatwa
42Średnia
75Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.