Park Safari Parco Natura Viva + Bussolengo + Werona

Rano wyruszamy rowerami w kierunku parku safari Parco Natura Viva. Czeka nas ok. 10-kilometrowy płaski odcinek, w większości po drodze asfaltowej. Po dotarciu do parku zapraszamy na niezwykły spacer, podczas którego można podziwiać dzikie gatunki zwierząt, którym stworzono tu warunki jak najbardziej zbliżone do ich środowiska naturalnego. Osoby chętne mogą skorzystać z jeep - safari, podczas którego można niemal na wyciągnięcie ręki obserwować lwy, żyrafy czy antylopy.

Po wizycie w parku ruszamy rowerami w kierunku Werony. Przed nami ok. 30-kilometrowy etap oznaczonej trasy rowerowej wzdłuż rzeki Adygi. Na odcinku do Werony istnieje możliwość skorzystania z busa.

Po drodze do Werony zatrzymujemy się w miejscowości Bussolengo. Postój warto wykorzystać na kawę w jednej z klimatycznych kafejek na starówce. Po przerwie w Bussolengo ruszamy w dalszą drogę. Trasa do Werony prowadzić będzie wzdłuż malowniczych kanałów, przez urokliwe włoskie miasteczka. Ten płaski odcinek pozwoli czerpać pełną przyjemność z jazdy.

Wjeżdżając do Werony kierujemy się w stronę placu Piazza Bra. Tu kończymy dzisiejszą trasę i możemy poświęcić czas na zwiedzanie miasta, które zachwyca romantycznymi zaułkami, imponującymi pałacami oraz bogactwem pomników kultury, m.in. średniowieczną twierdzą Castelvecchio czy wspaniałym amfiteatrem z I w. n.e. Warto także podążyć śladami słynnych kochanków - Romea i Julii, odwiedzając Casa di Giulietta.

Do hotelu wracamy busem. Niestrudzeni rowerzyści mogą wrócić do hotelu rowerem. 

Wariant trasy
w kilometrach
10Łatwa
40Średnia
80Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.