Malcesine + Kolejka Monte Baldo

Dzisiejsza trasa pozwoli na odkrywanie uroków wschodniego wybrzeża jeziora Garda. Z hotelu kierujemy się najpierw w stronę Bardolino, a następnie na północ, w górę jeziora. Tuż za Bardolino wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, którą dojedziemy do miejscowości Garda.

Jadąc cały czas wzdłuż brzegu jeziora mijamy małą miejscowość San Vigilio, a następnie dojeżdżamy do urokliwego miasteczka Torri del Benaco. Tutejszy mały port należy do jednych z najpiękniejszych nad Gardą, a historyczne centrum otoczone jest średniowiecznymi murami i wieżami.

W Torri del Benaco zatrzymujemy się na krótką przerwę na kawę, a następnie ruszamy dalej wzdłuż jeziora. Kolejny, ok. 10-kilometrowy odcinek trasy prowadzi nas do miejscowości Casteletto di Brenzone. Poruszać się będziemy w większości ubitymi ścieżkami rowerowymi, prowadzącymi często tuż przy brzegu jeziora. W okolicach Casteletto di Brenzone, przy dobrej pogodzie, spotkać można rzesze windsurferów.

Przed nami ostatni, ok. 11-kilometrowy etap trasy, którego celem będzie znany kurort nad Gardą - Malcesine. Miasto urzeka pięknym portem oraz urokliwą starówką w średniowiecznym klimacie. W Malcesine warto skorzystać z możliwości wjazdu kolejką gondolową na górujący nad miastem szczyt Monte Baldo (2218 m n.p.m.). Wagoniki kolejki obracają się powoli w trakcie jazdy, co pozwala podziwiać w pełni okoliczną panoramę.

Po zwiedzeniu Malcesine proponujemy czas wolny na odpoczynek - można w tym czasie skorzystać z kąpieli w jeziorze na pobliskiej plaży. Wracamy do hotelu busem. Dla najambitniejszych rowerzystów powrót do hotelu rowerami.

Wariant trasy
w kilometrach
40Łatwa
40Średnia
80Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.