Winnica + Wytwórnia oliwy + Muzeum oliwy

Po trudach jazdy dnia poprzedniego proponujemy rekreacyjną trasę, która pozwoli się zrelaksować wśród malowniczych pejzaży, gajów oliwnych i winnic. Dzisiejszego dnia zasmakujemy również w specjalnościach typowych dla regionu - będziemy degustować znakomitą oliwę oraz lokalne wino.

Z hotelu udajemy się rowerami w kierunku południowym, w stronę miejscowości Piovezzano. Na tym etapie nasza trasa prowadzi głównie drogą asfaltową. Po kilku kilometrach zmieniamy kierunek i zataczając pętlę udajemy się w stronę jeziora. Mijamy miasteczko Lazise, a następnie jadąc cały czas wzdłuż jeziora docieramy do Cisano. W Cisano zapraszamy na wizytę do Muzeum Oliwy, gdzie można zapoznać się z historią i procesem produkcji oliwy. Właściciele zapraszają również na degustację lokalnych wyrobów.

Po zwiedzeniu muzeum proponujemy czas wolny nad jeziorem - przerwę można wykorzystać na kąpiel, odpoczynek na plaży lub spacer po miasteczku.

W pełni zrelaksowani ruszamy dalej - jadąc wybrzeżem kierujemy się w stronę Bardolino. W okolicach Bardolino odbijamy od drogi głównej w prawo i jedziemy w kierunku Cavaion Veronese. To kolejny płaski odcinek na trasie, służący pełnemu relaksowi. Po kilku kilometrach docieramy do kolejnej dzisiejszej atrakcji - wytwórni oliwy. Miejsce to słynie z produkowanej od pokoleń wspaniałej, delikatnej oliwy, której spróbujemy podczas degustacji. Na koniec dzisiejszego dnia zaglądniemy do położonej po sąsiedzku lokalnej winiarni, gdzie będzie okazja spróbować i zakupić doskonałe wina z regionu Valpolicella.

Od hotelu dzieli nas już tylko kilkaset metrów jazdy.

Wariant trasy
w kilometrach
30Łatwa
30Średnia
30Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.