Sella Ronda, odpoczynek w centrum wellness Cron4

Kolejny, zdecydowanie najbardziej wymagający dzień w Południowym Tyrolu, spędzimy w okolicach najsłynniejszego masywu górskiego w całych Dolomitach, Sella Rondy. Jest to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny punkt na narciarskiej mapie Europy, ale również latem pod Sella Rondę ściąga rzesza turystów zainteresowanych zarówno pieszymi wędrówkami jak i wycieczkami rowerowymi.

Naszą wyprawę rozpoczniemy w okolicach słynnej miejscowości Selva di Val Gardena. Osoby, które dzisiejszego dnia nie chcą wsiadać na rower mogą udać się na pieszą wędrówkę w okolice ruin zamku Rovine del Castello Wolkenstein, z których rozpościera się przepiękny widok na dolinę Val Gardeny. Pozostałe osoby startują rowerami z miasteczka. Pierwszy odcinek trasy to wymagający, blisko 10 kilometrowy podjazd na wysokość ok. 2100 metrów. Przez całą podróż będą nam jednak towarzyszyły zapierające dech w piersiach widoki. Jest to najtrudniejszy etap dzisiejszej trasy.

Po dojechaniu na szczyt rozpoczniemy długi zjazd do kolejnego zimowego kurortu w Dolomitach - Corvary. Po krótkim odpoczynku ruszymy w dalszą drogę w kierunku miejscowości Bruneck, w której zakończymy naszą dzisiejszą, pełną emocji podróż. Niestrudzone osoby mogą udać się w drogę powrotną do hotelu rowerami.

Dla mniej doświadczonych osób, które chciałyby tego dnia odpocząć od rowerowych zmagań, mamy do zaproponowania wizytę w nowoczesnym kompleksie wellness Cron4 ze strefą basenową oraz bogactwem saun. Na terenie obiektu znajdują się ciepły, zewnętrzny basen solankowy (temp. wody to 35°C), funpool, basen sportowy, zjeżdżalnia wodna oraz liczne sauny. Kompleks oferuje również przepiękny ogród z chatkami, w których znajdziemy małe sauny przeznaczone dla 2-3 osób. Wieczorem wszyscy wracamy busem do hotelu.

Wariant trasy
w kilometrach
58Średnia
87Trudna
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.