Claviere

Claviere to niewielka, górska miejscowość, położona na przełęczy łączącej dwa kraje - Włochy i Francję. Miasteczko położone jest u podnóży masywu górskiego Chaberton (3 131 m n.p.m.), który góruje nad całą doliną. Dzięki swojemu położeniu, ośrodek daje możliwość szusowania na stokach zarówno we Włoszech na zboczach Monti della Luna jak i we francuskim ośrodku Montgenevre. Można tutaj mocno odczuć wpływy dwóch krajów, co wpływa na atrakcyjność i niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Na szczyt Colle Bercia można dostać się wyciągami krzesełkowymi, które startują z Cesany. Claviere jest świetnym miejscem do rodzinnego wypoczynku. Przeważające tutaj zjazdy czerwone i niebieskie przebiegają w zdecydowanej większości przez leśne tereny, co gwarantuje spokojną i wypoczynkową jazdę na nartach. W Claviere znajduje się również kilkanaście kilometrów tras biegowych, które połączone są z francuską stacją Montgenevre.

Trasy w km

20Łatwe 28Średnie 10Trudne

Wyciągi

x 0

x 8

x 0
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.