Courmayeur

Courmayeur to marka sama w sobie - ośrodek słynie z cudownej, alpejskiej atmosfery i choć nie należy do największych, narciarsko nie ustępuje sąsiadującym kurortom. Magia Mont Blanc sprawia, że miasteczko zyskuje dodatkowego blasku, przyciągając jak magnes narciarzy i snowboardzistów. Courmayeur zwany jest „bliźniakiem” francuskiego ośrodka Chamonix, z którym połączony jest tunelem drogowym.

Można tu korzystać z kilkudziesięciu kilometrów tras i 17 nowoczesnych wyciągów. Zjazdy poprowadzono na terenach Val Veny i Plan Checrouit, na wysokościach do 2 755 m n.p.m. Niebywałą atrakcją ośrodka jest oddana w maju 2015 kolejka „Skyway” Monte Bianco - fenomen inżynierii zwany Ósmym Cudem Świata, wywożący na Punta Helbronner w okolice Mont Blanc (3 500 m n.p.m.). Dzięki kabinom obracającym się o 360° można podziwiać zachwycającą panoramę, a liczne restauracje, bary i atrakcje w stacjach pośrednich zapewnią odpowiednią dawkę rozrywki.

Trasy w km

15Łatwe 21Średnie 5Trudne

Wyciągi

x 6

x 8

x 3
Aktualnie żaden z naszych konsultantów nie jest dostępny. Zostaw wiadomość wraz z danymi kontaktowymi - skontatkujemy się z Tobą, najszybciej, jak to możliwe.